Prefabrikten’e Hoş Geldiniz!

Tüm modül ev, tiny house, prefabrik ev ve hafif çelik ev modelleri, bilmeniz gereken faydalı bilgiler, özel tasarımlar  bu sayfada sizlerle buluşuyor!

Tamamlanmış Projeler
Canlı Destek

TEKLİF İSTE

İstediğiniz modeli seçin ya da kendi projeniz için hemen sohbete başlayın.

Modern Modül EvlerTüm Modeller

Koe-S Modül EvlerTüm Modeller

Flat Line Modül EvlerTüm Modeller

Bahçe OfisleriTüm Modeller

VİDEOLAR

Modüler Ev Modelleri

Günümüzde artık her kullanım amacına için farklı özelliklere sahip ev modelleri inşa edilmektedir. Bu sebeple modüler evler en fazla kullanım alanına sahip ev modellerinin başında gelmektedir. Çok uzun yıllardır gelişmekte olan inşaat sektöründeki bu yapıların kullanım alanındaki çeşitliliği nedeniyle  biz de modül ev yapımını gerçekleştiriyoruz.

Özellikle son yıllarda inşaat sektörünün gelişmesi ile birlikte farklı farklı yöntemler kullanılmaya başlanmıştır. Bu yöntemlerin en çok kullanılanı ise montaj inşaatı olarak bilinen modüler evler yani modüler yapılardır. Modüler evler aslında çoğu kişi tarafından prefabrik evler grubunun içerisinde düşünülmektedir. Ancak modüler evler prefabrik ev değildir, aksine prefabrik evler modüler evler içerisinde yer alan ev türüdür.

Modüler inşaat terimi, ev yapımında yapı malzemelerinin yani modüllerin bir fabrika ortamında üretilip başka bir bölgede yani modüler evin kurulacağı yerde modüllerin birleştirilmesi anlamına gelmektedir. Modüler yapıları inşa ederken öncelikle müşterilerimizin ihtiyaçlarını göz önünde bulundurarak modellerimizi sunuyoruz. Daha sonra müşterilerimiz ihtiyaçları doğrultusunda plan, cephe tasarımı ve kullanılan özel malzemelerin seçimini yaptıktan sonra gerekli yapı malzemelerini kısa süre içerisinde temin ediyor ve temin ettiğimiz yapı malzemelerinin büyük bir bölümünü henüz fabrikadayken modüler olarak bitiriyoruz daha sonra ise bitirdiğimiz modülleri modüler evin kurulacağı arazi üzerinde en kısa sürede birleştiriyoruz.

Modüler Ev Ne İçin Kullanılır?

İnşa ettiğimiz modüler evler çok farklı neredeyse sınırsız kullanım alanına sahiptir. Yaptığımız bu evler kısa süreli konaklama ihtiyacı için kullanılabildiği gibi uzun süreli konaklama için de kullanılabilmektedir. Örneğin yurt, askeri kamp, oteller ve sosyal tesis gibi alanlarda modüler evler yani modüler yapılar çok sık tercih edilmektedir. Bunun en temel sebebi ise bu yapıların çok kısa bir süre içerisinde arazi üzerinde inşa edilebiliyor olması ve daha sonra defalarca farklı arazilere sökülüp kuruluyor olmasıdır.

Modüler yapılar en sık olarak ev amacıyla da kullanılmaktadır. Küçük ve minimalist bir tasarımda bir eve sahip olmak isteyen müşterilerimizin büyük bir çoğunluğu modüler evleri tercih etmektedir. Modüler evler aynı zamanda bir villa amacıyla kullanılan modüler yapılar içerisinde en çok tercih edilen seçenekler arasında bulunmaktadır.

Modüler Evleri Nasıl Yapıyoruz?

Modüler ev modellerini de diğer yapı modellerimiz gibi (prefabrik evler, tiny houseler, hafif çelik evler) inşa etmeden önce öncelikle müşterilerimizin istekleri doğrultusunda bir model seçimi yapıyoruz. Bu model hazır olarak sunulmuş katalog projelerimizden olduğu gibi  müşterimiz ile birlikte müşterimizin isteklerine ve zevkine göre baştan tasarlanmış bir projede olabiliyor. Müşteri ile anlaşma sağlandıktan sonra üretim tesisimizde bu modüler evin yapımında kullanılacak her malzemenin üretimini gerçekleştiriyor ve henüz fabrikadayken montajının büyük bir kısmını gerçekleştiriyoruz. Oluşan modüller ise modüler evin kurulacağı ortamda çok kısa bir sürede birleştiriliyor ve modüler ev teslim ediliyor.

Modüler Evler Neden Tercih Edilmeli?

Modüler evler bir çok bakımdan avantajlıdır. Üretimini yapmış olduğumuz modüler evler kaliteli ve güvenli bir yapı olmasının yanında birçok özelliği de bünyesinde barındırmaktadır.

Modüler evlerin en önemli özelliklerinden biri çevre dostu bir inşa sürecinin olmasıdır. Kullanılan malzemelerin en az atık oranına sahip olması ve içeriğinin doğaya zarar vermeyen malzemelerden üretiliyor olması modüler evlerin çevre dostu yapılar olduğunu göstermektedir. Ayrıca bu yapılar sayesinde inşaat yapılacak evler betonarme yapılara oranla daha az malzeme gerektirdiğinden israf en az seviyede olmaktadır.

Modüler evlerin önemli bir diğer özelliği de kullanıcılar için esnek bir kullanım alanına sahip oluşudur. Öyle ki firma olarak sivil ve kurumsal alanlara yaptığımız geçici konuklama alanlarında ihtiyaç sona erdikten sonra malzemeler de-monte edilerek başka alanlara hiç zarar görmeden götürülebilmektedir. Bu sayede hem masraflar daha az olmakta hem de yeni bir inşa süresine gerek duyulmamaktadır.

Ürettiğimiz modüler evler gerek kullanılan malzemelerin kalitesi gerek yapı olarak dayanıklı olması sebebiyle müşterilerimizden tercih edilmektedir. Doğru teknikler ile ürettiğimiz malzemeler alanında uzman ve deneyimli bir ekip tarafından montajlanıp teslim edildiği için müşterilerimize uzun süreli kullanım garantisi veriyor.